HEPA і ULPA фільтри для вентиляції чистих приміщень

фільтрування для чистих приміщень

Такий вид продукції як HEPA фільтр для чистих приміщень входить до найнеобхідніших комплектуючих. Відповідаючи за забезпечення захисту повітря від попадання сторонніх частинок, ці фільтри відрізняються особливим матеріалом виготовлення. Замовити вентиляційні фільтри можна у нашій компанії.

Що таке фільтри НЕРА для чистих приміщень

Пристрій вентиляції чистих приміщень повинен відповідати строгим стандартам. Забезпечити їхнє виконання допомагають високоефективні механічні фільтри, призначені для максимального очищення повітря від домішок. До складу матеріалу НЕРА фільтрів входить тонка волокниста сітка, дрібні пори якої затримують дрібні частки від 0,3 мкм. Різновид ULPA фільтрів відрізняється ефективністю понад 99,9995%, утримуючи частки від 0,12 мкм.

Традиційні пилові фільтри не підходять для організації чистих приміщень, тому що не забезпечують показники чистоти повітря відповідно до вимог. Для цього розроблені фільтри НЕРА аналоги різних класів – від Н10 (середнє значення ефективності 85%) до Н14 (де ефективність вже становить 99,995%), залежно від результативних показників кожного з класів. Докладнішу інформацію вам можуть надати наші менеджери під час консультації.

Влаштування системи вентиляції в чистих приміщеннях має відповідати суворим стандартам. За їх підтримку відповідають механічні фільтри Нера для чистих приміщень, які ефективно усувають домішки різних типів. До складу виробів входять тонкі волокнисті сітки, дрібні пори яких здатні вловлювати частинки від 0.3 мкм у діаметрі.

Звичайні пилові вентиляційні фільтри не підходять для проєктування чистих приміщень, оскільки просто не забезпечують задані показники чистоти повітряних мас відповідно до поточних вимог. Вам потрібно буде купити фільтри Нера від 10 до 14 класу, залежно від заданих показників.

Чисті приміщення та основні забруднюючі частки

До забруднюючих частинок відносять дрібні включення, які можуть мати рідку чи тверду форму, чіткі розміри (чи контури). Одна з головних категорій частинок – мікроорганізми чи життєздатні елементи, мають властивості розмноження та зростання. Це бактерії, пліснява, дріжджі.

Джерела забруднень у чистих приміщеннях, з якими справляються фільтри для вентиляції:

  • Атмосферне повітря. Він насичений аерозольними компонентами, що утворюються внаслідок природних процесів та діяльності людини. До складу зазвичай входять дрібні фрагменти.
  • Системи повітряної підготовки Маси насичуються частинками, що утворюються внаслідок природного зносу механічних фрагментів.
  • Робочі зони. Значна частина забруднюючих частинок генерується внаслідок протікання відповідних процесів. Одне з основних джерел – сама людина, навіть під час виконання легких операцій він виділяє до 500 тис. частинок за хвилину від 0.3 мкм у розмірах.

Регулювання рівня повітряного забруднення

Вентиляційні фільтри Нера – не єдиний спосіб усунення забруднень з повітря. Головним методом регуляції рівня повітряного забруднення є перешкоджання генерації та надходження частинок із зовнішніх середовищ.

Перелік заходів включає:

  • оптимізацію роботи агрегатів та обладнання;
  • ізоляцію елементів у рамках технологічного циклу, які генерують забруднювачі;
  • уловлювання пилових фракцій у місцях їх масового скупчення;
  • застосування спеціальних форм одягу, розроблених для чистого простору.

Відповідно, головне завдання чистих приміщень – регулювання показників повітряного забруднення та контроль за ними. Умова реалізується у трьох напрямках, вони включають організацію нормального повітрообміну, очищення повітря та дотримання стандартів забезпечення різниці тисків у приміщеннях.

Фільтрування повітря в чистих приміщеннях

Спеціальні фільтри hepa для вентиляції відповідають за високу якість очищення повітряних мас. Вони дозволяють досягати максимального рівня фільтрації при мінімальних втратах тиску та відмінної пилової ємності фільтруючого елемента.

У HEPA та ULPA фільтрах робочий матеріал має вигляд аркуша паперу завтовшки близько 0.5 мм. До складу полотна входять переплетення волокон менше мікрона в діаметрі. Матеріал ретельно гофрується, оскільки потік повітря, що пропускається через нього, переміщається зі швидкістю близько 1-3 м/с. Для забезпечення рівномірності гофрування використовуються сепаратори – вони ефективно поділяють окремі складки матеріалів.

Купити промислові фільтри можна двох типів:

  • Плоскі або панельні. Монтуються в плитах підвісних просторів, оптимізуються під конкретну швидкість переміщення повітря на вході.
  • Осередки – складові панельних фільтрів, що монтуються у вигляді зигзагів. Площа очищення збільшується відповідно швидкість повітряних потоків зростає до 2 м/с і більше. Це дозволяє вбудовувати фільтраційні осередки в агрегати або системи комунікацій повітроводів.

Застосування фільтрів HEPA/ULPA

Фільтри чистих приміщень EPA, HEPA та ULPA застосовуються в системах фінального очищення. Вони усувають забруднювачі з розмірами частинок у межах 0.1 мкм і захоплюють зважені частинки – наприклад, токсичний пил, мікроорганізми, віруси. Застосовувати hepa фільтри для чистих приміщень можна на медичних, фармацевтичних об’єктах, хімзаводах, АЕС, виробництвах, харчових підприємствах, де є висока потреба у забезпеченні чистих потоків повітря, очищених від пилу та мікробних забруднень.

Технічні характеристики

Настройки фільтрів загального призначення.

Група Клас Ефективність Дод. інформація
Грубе очищення G1

G2

G3

G4

до 65%

65-80%

80-90%

від 90%

ефективні у вловлюванні великих пилових частинок (не менше 2 мкм)
Тонка очищення F5

F6

F7

F8

F9

40-60%

60-80%

80-90%

90-95%

95% і вище

ефективність визначається з урахуванням параметрів атмосферного пилу до 1 мкм у діаметрі

 

Розмір (мм) Площа матеріалу фільтрування (м кв) Продуктивність (кубометри за годину) Опір на старті, Па
610*610*78 7.6 1000 250
305*610*78 3.8 450 250
305*305*78 1.9 200 250
610*610*150 21 2400 250
305*610*150 10.5 1200 250
305*305*150 5.2 600 250
610*610*300 29.6 3300 250
305*610*300 14.8 1600 250
305*305*300 7.4 800 250

Якими можуть бути фільтри НЕРА

Фільтри НЕРА для чистих приміщень поділяються на дві великі групи:

  • компактна;
  • панельна аерозольна.

Панельний аерозольний фільтр ефективно вловлює забруднювачі, комах та тверді включення. Під час експлуатації скловолокно, встановлене у металевій рамі, не займається, не видавлюється, має низькі початкові параметри тиску.

Матеріал виготовлення фільтратора – мікроскловолокна, як герметик і ущільнювач задіюється поліуретан. Захисна сітка монтується за запитом.

Додаткові види фільтрів

HOT HEPA FILTER – це гіпоалергенний бактерицидний фільтр. Він незамінний під час використання печей для лабораторій, чистих приміщень. Фільтр зберігає стабільні експлуатаційні параметри у температурному діапазоні 150-400 градусів. Для виготовлення каркасу застосовується нержавіюча жароміцна сталь.

Влаштування системи фільтрації повітря в чистих приміщеннях

Фільтри для чистих приміщень забезпечують триступеневе очищення повітря. Це:

  • первинна підготовка – із завданням справляється влаштування середнього класу;
  • вторинне очищення – тонка фільтрація, що запобігає накопиченню забруднювачів у повітроводних частинах;
  • фінальний етап – елемент HEPA або ULPA гарантує максимальну якість повітря, що надходить у чисті приміщення.

Багатоступенева структура збільшує якість підготовки повітряних мас та продовжує ресурс HEPA та ULPA.

Рекомендації щодо вибору фільтра для чистих приміщень, його параметрів наведено в таблиці.

Чистота (клас) 1 ступінь очищення 2 ступінь 3 очисний ступінь
5 ISO F6 F9 H14
6 ISO F6 F9 H13
7 ISO F6 F9 H12
8 ISO F6 F9 H11

Де замовити фільтри для чистих приміщень

Високоефективні фільтри чистих приміщень можна купити з підбором та доставкою по Україні, можна звернувшись до нашої компанії. Менеджери ознайомляться із проектом вентиляції та запропонують найбільш відповідні комплектуючі для вашої організації. Заявку на зворотний зв’язок можна залишити на сайті або зателефонувавши.

Зворотній зв’язок

    Вас також може зацікавити:

    Часті питання

    Питання: Які матеріали найбільше підходять для HEPA та ULPA фільтрів вентиляції чистих приміщень?

    Відповідь: Для HEPA (High Efficiency Particulate Air) та ULPA (Ultra-Low Penetration Air) фільтрів рекомендується використовувати спеціальні мікрофібри зі скла або поліпропілену для ефективної фільтрації найдрібніших частинок та мікроорганізмів.

    Питання: Які переваги мають HEPA та ULPA фільтри вентиляції чистих приміщень?

    Відповідь: HEPA та ULPA фільтри забезпечують високий ступінь очищення повітря, вловлюючи бактерії, віруси, пил та алергени, що робить їх ідеальним вибором для підтримки чистоти та гігієни у приміщеннях.

    Питання: На що слід звернути увагу при виборі фільтрів HEPA та ULPA для вентиляції чистих приміщень?

    Відповідь: Важливо враховувати ефективність фільтрації, клас очищення повітря, пропускну здатність та сумісність із системою вентиляції, щоб забезпечити оптимальну якість повітря та безпеку в приміщенні.

    Дивиться також


    Наші послуги