Принцип роботи генератора кисню PSA (Pressure Swing Adsorption – адсорбція при змінному тиску) полягає в роздільній фільтрації повітря, яка здійснюється за допомогою мембрани або молекулярного сита. Повітря пропускається через один з 2 адсорберів, що працюють по черзі, заповнених адсорбентом – найчастіше вугільно-молекулярним ситом, відбувається переважна адсорбція кисню і, при цьому, газове середовище збагачується азотом. При насиченні вугільно-молекулярного сита киснем, повітря спрямовується в інший адсорбер, у відпрацьованому адсорбері тиск знижується до атмосферного і він продувається частиною азоту, при цьому з вугільно-молекулярного сита видаляється адсорбований кисень і властивості сита відновлюються. Це відбувається за рахунок того, що один з газів – азот – проходить через фільтруючий матеріал швидше, ніж кисень. У цеоліті міститься нескінченна кількість мікропор, які утримують адсорбовані молекули азоту. Таким чином, чистий відокремлений кисень може бути направлений до різних медичних пристроїв, де він використовується для лікування пацієнтів з захворюваннями легень та іншими медичними станами, для яких потрібна додаткова киснева терапія).
Сфера застосування
Кисневі генератори пропонуються в двох версіях:
Медична (Лікарні, Мобільні шпиталі, Клініки.)
Промислова (кисневий генератор для УЗВ, рибні ферми, різання металу, зварювання, очищення стічних вод, виробництво озону, металургія, гірнично-видобувна промисловість, спорт та оздоровлення.)
Всі кисневі генератори виробляються спеціалізовано, з урахуванням галузі, в якій вони будуть використовуватися. Існують відмінності в механічних елементах та автоматичному управлінні кисневими генераторами, які будуть використані в медичній чи промисловій галузі.
Фактори, які необхідно враховувати під час експлуатації
Всі кисневі генератори розроблені та випускаються для виробництва газу високо рівня очищення та відповідного об’єму.
Генератори кисню використовуються для забезпечення стабільного джерела кисню в різноманітних медичних, промислових та лабораторних закладах. Оскільки кисень є важливим елементом у багатьох процесах, експлуатація генераторів кисню має бути дуже ретельною і безпечною.
При експлуатації генераторів кисню необхідно:
Дотримуватися інструкцій виробника. Кожен генератор кисню має свої власні характеристики та інструкції з експлуатації.
Регулярно перевіряти стан генератора.
Вчасно обслуговувати генератор кисню, щоб запобігти накопиченню бруду та забезпечити безперебійну роботу.
Перевіряти якість кисню, який виробляє генератор.
Придбаний Вами кисневий генератор слід використовувати лише за призначенням, для якого він був виготовлений. Будь-яке використання, крім передбаченого, вважається ВИКОРИСТАННЯМ НЕ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ.
Опис системи
Для вироблення кисню кисневим генератором PSA необхідне, як мінімум, наступне обладнання:
Концентратор кисню має повітряний компресор, два балони, наповнені цеолітовими гранулами, резервуар, що вирівнює тиск, декілька клапанів та трубки.
Перший циліндр отримує повітря від компресора, що триває близько 3 секунд. За цей час тиск у першому циліндрі підвищується від атмосферного приблизно до 2,5 разів (від нормального атмосферного тиску), і цеоліт насичується азотом. Коли перший циліндр досягає майже чистого кисню (у ньому є невелика кількість аргону, CO2, водяної пари, радону та інших незначних атмосферних компонентів), відкривається клапан і збагачений киснем газ надходить до резервуару для вирівнювання тиску, який з’єднується з кисневим шлангом пацієнта. В кінці першої половини циклу відбувається ще одна зміна положення клапана, так що повітря від компресора спрямовується до другого циліндра. Тиск у першому циліндрі падає, коли збагачений кисень рухається у резервуар, що дозволяє азоту десорбуватися назад у газ. Впродовж другої половини циклу відбувається чергова зміна положення клапана для скидання газу в першому балоні назад в навколишню атмосферу, запобігаючи падінню концентрацію кисню в резервуарі, що вирівнює тиск, не нижче приблизно 90 %. Тиск у шлангу, що подає кисень з вирівнювального резервуара, підтримується клапаном-редуктором, що зменшує тиск.
Як вигідно купити генератор кисню в Україні
Можемо підібрати генератор медичного кисню від 30 до 2400 Нл/хв. при чистоті кисню на виході 93 ±2%. Реалізуємо системи як у приміщенні, так і в контейнері.
Поставляємо генератори кисню, які надходять на склади із заводських конвеєрів. Термін поставки готового виробу на об’єкт замовника: 4-6 тижнів, після отримання оплати. Є можливість замовити окремі комплектуючі для обладнання. Це означає, що ви можете розраховувати на гарантовану технічну допомогу після звернення.
Наші спеціалісти сервісних центрів регулярно проходять навчання, підвищують рівень кваліфікації. Це дає нам можливість гарантувати максимальний рівень сервісу, відповідність передових стандартів, що проводяться. Мережа СЦ розвинена, тому проблем з обслуговуванням обладнання у вас не виникне.
Якщо ви бажаєте купити кисневий генератор або тільки уточнити його ціну, залиште запит через форму зворотного зв’язку і менеджер зв’яжеться з вами найближчим часом. Ми підготуємо для вас комерційну пропозицію на медичні генератори кисню, а також проконсультуємо при необхідності.
Щоб більш детально ознайомитись з характеристиками обладнання, цінами та подивитись повний перелік, який ми пропонуємо, ви можете перейти в інтернет-магазин наших партнерів “Реанімед”.