Медичні чисті приміщення

 1. Головна
 2. /
 3. Послуги – Чисті приміщення
 4. /
 5. Медичні чисті приміщення

чисті приміщення для медицини

Чистими приміщеннями називають закриті (або ізольовані) простори з внутрішніми системами повітрообміну, що підтримують чистоту повітря. Сувора вимога – мінімальна присутність бактеріальних агентів, токсинів. Класи чистоти розрізняються, вимоги до них теж будуть не однаковими. Найсуворіші стандарти діють для реанімації, операційних. Від рівня стерильності в таких приміщеннях багато в чому будуть залежати хід, успіх операцій, процес відновлення пацієнта. Оздоблення чистих приміщень в медичних установах повинна відповідати широкому переліку вимог. Детальніше в огляді.

Стандарти чистих приміщень в медицині

Медичні чисті приміщення повинні вирішувати такі завдання:

 • Захист інструменту, медичних препаратів, ран від забруднень. Це можливо за рахунок герметичності, автоконтролю, підтримки ідеальної чистоти повітря в кімнатах.
 • Ізоляція клінічного перебігу від оточуючих факторів, і навпаки. Для вирішення завдання потрібні системи регулювання подачі повітряних мас.
 • Зменшення вмісту шкідливих речовин в повітрі. Ці речовини переносять люди. Зниження кількості домішок здійснюється в результаті подачі значних обсягів очищених повітряних мас від припливних приладів через спеціалізовані фільтри.
 • Формування таких умов для діяльності персоналу, які будуть безпечними. З приміщень виводяться всі патогени і токсини, яких чимало після терапії небезпечних хворих, завершення операції.

Чисті приміщення для медицини необхідні. Вони мінімізують ризики щодо поширення інфекцій всередині лікарень, знижують ймовірність появи післяопераційних ускладнень. Стерильні блоки мінімізують терміни перебування пацієнтів в умовах стаціонару.

Якими бувають чисті приміщення в клініках

Чисті приміщення для медичних установ повинні мати продуману схему вентиляції повітря. Повітряні маси переміщуються однонаправленно з приблизною швидкістю 0.2 метра за секунду (але незначні відхилення можливі). При проектуванні важливо коректно розподілити швидкості переміщення повітря в вертикальному напрямку. По центру зони показник повинен бути більше, ніж по її краях.

Система вентиляції повинна ефективно і, що найважливіше, повністю видаляти всі гази, токсичні речовини. Також в операційній потрібно буде підтримувати стабільні температурні значення в заданому діапазоні. Ці заходи допоможуть знизити обсяги забруднень в області інструментального, операційного столів.

Вимоги до чистих приміщень в медицині будуть залежати від категорії, найсуворіші вони для палат інтенсивної терапії. У них розміщують пацієнтів з опіками, онкохворих, які проходять променеву терапію, після трансплантацій внутрішніх органів, перенесення складних операцій, з проблемним імунітетом. Односпрямованих потоків повітряних мас бути не повинно, це сувора умова для даної категорії приміщень.

Будівництво чистих приміщень в медицині може припускати будь-який тип захисту від забруднень з двох. Можливі варіанти:

 • загальний захист – припускає подачу очищеного повітря;
 • місцевий захист – в обраній зоні створюється максимальний клас чистоти (вище, ніж на інших ділянках).

Місцеві схеми застосовують в палатах для інтенсивного терапевтичного лікування, хірургічних операцій.

Напрямки повітряних мас в чистих приміщеннях

Чисті приміщення в медицині оснащуються потужними, грамотно спроектованими вентиляційними установками. У них потоки повітряних мас йдуть у напрямку зверху вниз так, щоб не створювалися турбуленції (спрямованість ламінарна). При ламінарному повітряному потоці частинки бруду від установок, людей не будуть розходитися в сторону. В ідеалі вони збираються в області підлоги потоком.

Чисті приміщення в лікарнях включають в себе:

 • огорожі стін (віконні, дверні області, панелі, каркас);
 • стелі з растрами (вбудовані прилади освітлення);
 • підлоги з антистатичними властивостями;
 • систему з підготовки повітря;
 • обладнання з управління інженерними комплексами;
 • шлюзи (повітря);
 • передавальні віконні прорізи;
 • спеціалізовані модулі.

Чисті приміщення в медицині мінімізують ризики поширення інфекцій. Деякі маніпуляції можна проводити тільки в них.

Працюємо у відповідність до вимог стандартів GMP. Вони розроблялися для попередження появи умов, які могли б привести до виготовлення продукції неналежного рівня. Звід норм містить актуальні вимоги до співробітників, обладнання, будівель, підготовці кадрів, звітності, здійснення контролю, валідації виробничих операцій. З урахуванням даної системи проектуються:

 • Модулі знезараження, очищення повітряних мас на малих просторах.
 • Палати з потоковими ламінарними характеристиками і асептичними властивостями.
 • Операційні асептичні приміщення.
 • Зали реанімації, палати для інтенсивної терапії, де розміщуються важкі хворі.
 • Локальні чисті зони.
 • Комплекси для чистих промислових просторів.
 • Допоміжні кімнати, які теж відносять до чистих (коридори, мийні, пр.).
 • Ламінарні стерильні шафи.

Особливості різних видів чистих приміщень

Чисті медичні приміщення – це цілий перелік об’єктів. Точні вимоги будуть залежати саме від типу кімнати, її призначення. Розрізняються параметри за кількістю мікробів, контамінантів, чистоті мікроклімату.

Реанімаційні

В палатах даного типу хворі знаходяться в ослабленому стані. Організм пацієнта не зможе протистояти бактеріальним збудникам. Повітря повинне бути стерильним.

Спеціалізовані приміщення

Сюди входять палати алергологічного, онкогематологічного відділень. Такі є в кожній клініці з умовами для стерилізації інструменту. У кімнатах встановлюють обладнання, яке відповідає за створення оптимального мікроклімату, спеціальні очисні установки.

Пологові зали

Організм новонародженого не здатний повноцінно протистояти мікробам, інфекцій, особливо якщо дитина народилася не ідеально здоровою. У пологових будинках чисті приміщення запобігають смертності, інфекційним зараженням, сепсису.

Лабораторні об’єкти

Для досягнення максимальної точності діагностики в лабораторії потрібно буде створити відповідні умови. Особливо важливо це при використанні методів полімеразної ланцюгової реакції.

Вимоги до кліматичних умов в чистих приміщеннях

Чисті приміщення в медичних установах повинні відповідати таким стандартам:

 • наявність надлишкового тиску і повна герметичність (мінімізуються ризики потрапляння в кімнату шкідливих елементів);
 • мінімальна гучність;
 • контроль за вологістю, зупинка росту патогенів;
 • застосування передових матеріалів в ході виробничого процесу.

Самі медустанови не зможуть створити всі умови для безпечного перебування співробітників, відвідувачів. Звичайна вентиляція (відкриті вікна, кватирки) не зменшать вміст мікробів. Будівництвом чистих приміщень для медицини повинні займатися професіонали.

Є питання або хочете зробити замовлення? Наша компанія багато років займається проектуванням чистих приміщень. Залишайте заявки – відповімо на ваші запитання, виконаємо розрахунки і монтаж.

Зворотній зв’язок


  Вас також може зацікавити: